Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-06-2026

Powiedzenia „jeść coś oczami” lub „pożerać wzrokiem” są wszystkim znane. Do oceny pożywienia możemy uruchomić wszystkie zmysły. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5 b, którzy wraz z opiekunkami p. Izabelą Biezą-Waśniewską i p. Benitą Jakiel wzięli udział w warsztatach zdrowego odżywiania pt. „Jemy wszystkimi zmysłami” zorganizowanych przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Warsztaty odbyły się w Stacji Badawczo-Dydaktycznej położonej w Radomierzu. Zajęcia zostały przeprowadzone w grupach polsko-niemieckich w ramach projektu pn. „Edukacja żywieniowa dla zrównoważonego rozwoju na pograniczu polsko-niemieckim” w partnerstwie z Sächsisches Landeskuratorium Ländlicher Raum. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z kolegami i koleżankami jednej z niemieckich szkół . Piątoklasiści mogli nie tylko zdobyć wiadomości o swoich zmysłach i wykonać szereg doświadczeń z nimi związanych, nabyli również umiejętność przygotowania pysznych i zdrowych potraw oraz zawarli przyjaźnie z uczniami niemieckiej szkoły. W głowach pozostały przepisy na marchewkowe muffinki, pizzę, owocowe szaszłyki, wegetariańskie wrapy .

I.B.-W.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...