17 czerwca z inicjatywy Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Miasta Lubań oraz Fundacji Boskie Karkonoskie odbyło się w Lubaniu Spotkanie Sieciujące, podczas którego spotkały się kobiety zaangażowane w życie swoich społeczności, zarówno te działające już w radach kobiet, jak i te, które dopiero myślą o ich utworzeniu w swoich gminach
Rozmawiano o tym, jak przekuć energię i pomysły w skuteczne działania, jak wzmacniać głos kobiet w życiu publicznym, jak angażować się społecznie, dbając jednocześnie o własne zasoby, jak budować sieci współpracy, dzielić się doświadczeniami i wspierać nawzajem.
— Dziękujemy wszystkim kobietom, które wzięły udział w Spotkaniu Sieciującym w Lubaniu — podsumowała zastępczyni burmistrza Lubania Magdalena Wydra. — To było kilka godzin pełnych inspirujących rozmów, wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia i budowania nowych relacji.
Po raz kolejny kobiety udowodniły, że ich siła tkwi we współpracy, a razem mogą realnie wpływać na to, co dzieje się w naszych lokalnych społecznościach.
— Cieszy nas ogromnie, że spotkały się kobiety aktywne społecznie, zaangażowane i gotowe do działania — kontynułowała Magdalena Wydra. — Wierzymy, że to dopiero początek i że w Lubaniu powstanie silny zespół kobiet, które będą działać, wspierać się nawzajem i inicjować pozytywne zmiany. Dziękujemy za obecność, energię, otwartość i gotowość do działania. To dzięki takim kobietom dzieją się dobre rzeczy.
Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów wydarzenia: za zaangażowanie, współpracę i stworzenie przestrzeni do tak ważnych rozmów i budowania kobiecej sieci wsparcia.