Karolina Adamczuk z Nawojowa Łużyckiego wystąpiła jako statystka w filmie „Ojczyzna” Pawła Pawlikowskiego (współprodukcja DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe).
Jak dziewczyna z Dolnego Śląska trafiła przed kamery? Posłuchajcie fragmentu wywiadu, który poprowadził kierownik lubańskiego Kina WAWEL Ryszard Dziubka.
Całość rozmowy znajdziecie w papierowym wydaniu „Ziemi Lubańskiej”. Gazeta melduje się w kioskach już w ten czwartek.
A film Ojczyzna do Kina WAWEL trafi na początku lipca.
(ZL)