Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-06-2026

We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Ubocza - „Oazy Kucyków”.  Wszystko zaczęło się na peronie. Dla wielu pierwszaków już sam przejazd pociągiem był ogromną atrakcją.  Po dotarciu do malowniczej „Oazy Kucyków”, uczestników powitała pani Emilia – przewodniczka po tym wyjątkowym świecie. W sposób niezwykle pasjonujący i dostosowany do młodego wieku odbiorców, odkryła przed dziećmi tajniki funkcjonowania stadniny. Pierwszoklasiści zobaczyli profesjonalne zaplecze jeździeckie, dowiedzieli się, do czego służą skórzane siodła i jak prawidłowo trzymać wodze, poznali codzienne obowiązki opiekunów zwierząt.

Najważniejszym punktem programu był jednak bezpośredni kontakt z czworonożnymi mieszkańcami Oazy. Dzieci nie były jedynie biernymi obserwatorami. Każdy uczeń mógł osobiście: przywitać się z przyjaznymi końmi i kucykami, wyszczotkować miękką sierść zwierzaków, ucząc się przy tym delikatności i empatii, a także spróbować swoich sił w siodle podczas bezpiecznej jazdy próbnej. Radości i uśmiechów nie było końca, a dumne miny maluchów na grzbietach wierzchowców – bezcenne! Dodatkową dawkę ruchu i śmiechu zapewniły dynamiczne zabawy na specjalnej strefie Happy Horse. Było też wspólne ognisko. Zapach pieczonych kiełbasek niesiony wiatrem i trzaskające iskry stworzyły idealny klimat do integracji. 

E.Ch.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...