Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

18-06-2026

Młodzi Mistrzowie!

W dniu 02.06.2026 r. na obiektach sportowych Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Pisarzowicach, odbył się Finał Powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym klas pierwszych i drugich.

17-06-2026

Pierwsza pomoc w praktyce

Podczas kolejnych zajęć z pierwszej pomocy uczniowie klasy 4a rozwijali swoje umiejętności praktyczne związane z zabezpieczaniem urazów. Dzieci ćwiczyły zakładanie opatrunków i bandażowanie różnych części ciała, nauczyły się prawidłowo korzystać z plastrów z opatrunkiem oraz poznały zastosowanie trójkątnej chusty. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy i dowiedzieli się, jakie środki powinny się w niej znajdować.

17-06-2026

Zajęcia kulinarne w kl. 3a, 3c

Uczniowie klas 3a i 3c wzięli udział w zdrowych i smacznych zajęciach kulinarnych. Dzieci samodzielnie przygotowały kolorowe szaszłyki owocowe, ćwicząc przy tym swoje zdolności manualne, kreatywność oraz poznając zasady zdrowego odżywiania. Powstały prawdziwe owocowe dzieła sztuki – nie tylko piękne, ale przede wszystkim pełne witamin i pyszne! Wspólna praca sprawiła uczniom wiele radości, a przygotowane przekąski zniknęły w mgnieniu oka.

17-06-2026

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże

Uczniowie klas 7–8 wzięli udział w niezwykłej, sześciodniowej wycieczce na słynne Lazurowe Wybrzeże. Podczas podróży mieli okazję poznać najpiękniejsze miejsca południowej Francji, podziwiać malownicze krajobrazy oraz odkrywać kulturę i historię regionu. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Nicei, jednego z najbardziej znanych kurortów nad Morzem Śródziemnym.

17-06-2026

Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji!

W II semestrze uczniowie klasy 2a kontynuowali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Głównym celem tych zajęć było kształtowanie umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami, pobudzanie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podczas spotkań z sympatycznym kocim bohaterem drugoklasiści zrealizowali kilka ciekawych bloków tematycznych: W lutym, z okazji Dnia Kota, poznawali anatomię i zwyczaje mruczków.

16-06-2026

Warsztaty „Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia” w ramach programu PROJEKTOR w SP4

W dniach 11-12 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 4a, 4c, 5b i 6c, zrealizowane w ramach ogólnopolskiego programu , którego celem jest angażowanie studentów-wolontariuszy w działania edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży w szkołach w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.

15-06-2026

„Edukacja z Wojskiem” w naszej szkole

12 czerwca uczniowie klas 4b, 5b i 5c uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja z Wojskiem”, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

10-06-2026

Dzień Dziecka w Mandorii

2 czerwca uczniowie klas 4a, 4c i 5b świętowali Dzień Dziecka podczas wycieczki do Mandoria Miasto Przygód – największego w Europie parku rozrywki znajdującego się pod dachem. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji dostarczających niezapomnianych emocji. Uczniowie korzystali z licznych karuzel, rollercoasterów, zjeżdżalni oraz innych atrakcji, które zapewniły świetną zabawę zarówno miłośnikom mocniejszych wrażeń, jak i tym, którzy preferują spokojniejsze formy rozrywki. Nie brakowało śmiechu, radości i wspólnie spędzonego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

10-06-2026

Dzień Dziecka w Hydropolis

1 czerwca uczniowie klas 3a, 3b, 3c i 2c wybrali się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Był to wyjątkowy sposób na spędzenie Dnia Dziecka - pełen ciekawych odkryć, zabaw i nowych doświadczeń. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję poznać wiele interesujących faktów o wodzie i jej znaczeniu w naszym życiu. Interaktywne wystawy, efekty multimedialne i różne atrakcje sprawiły, że nauka była niezwykle ciekawa. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ekspozycje i chętnie korzystali z przygotowanych stanowisk.

10-06-2026

Sukcesy naszych lekkoatletów w Finale Dolnośląskim

Dnia 09.06.2026 roku w Polkowicach odbył się Finał Dolnośląski Igrzyska Dzieci w Indywidualnej Lekkoatletyce. Nasi uczniowie, po raz kolejny udowodnili, że reprezentują wysoką formę, przywożąc trzy medale. Bezkonkurencyjni okazali się sprinterka Vanessa Grześków w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8,20s. (rekord szkoły) i kulomiot Leon Kieryluk w pchnięciu kulą z wynikiem 9,80m, zdobywając złote medale.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...