Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

10-06-2026

Śladami historii

Pod koniec maja uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Gross Rosen. Zwiedzanie poprzedzone zostało prelekcją o tematyce obozowej , którą przeprowadził Pan Piotr Kucznir. W poruszający sposób uczniowie zostali mentalnie przygotowani do obozowej tematyki i obrazów , które pokazują cierpienie i skutki wojny. Wycieczka była ważną lekcją dla każdego ucznia.

10-06-2026

Klasy trzecie i czwarte w trójboju lekkoatletycznym.

W dniu 3 czerwca 2026r w Leśnej odbył się finał powiatowy w trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt, dla klas III i IV. Nasi uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych : bieg na 60 metrów, skok w dal, oraz rzut piłeczką palantową. Uzyskane przez uczniów wyniki pozwoliły naszym trzecioklasistom zdobyć IV miejsce wśród dziewcząt i chłopców. Natomiast czwartoklasiści wśród chłopców zajęli miejsce III, a dziewczyny II miejsce.

10-06-2026

Wycieczka klasy 5c do ZOO i Parku Leśnego w Lubinie

Wczoraj uczniowie klasy 5c uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do ZOO oraz Parku Leśnego w Lubinie. Wyjazd był doskonałą okazją do połączenia nauki z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

09-06-2026

Wielki finał konkursu „Włącz myślenie, wyłącz energetyki” w SP4!

Po kilku tygodniach intensywnych przygotowań, pełnych nauki i zgłębiania wiedzy o zdrowym stylu życia, nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. 8 czerwca w naszej szkole odbył się po raz pierwszy szkolny konkurs profilaktyczny pod hasłem „Włącz myślenie, wyłącz energetyki- o szkodliwości napojów energetycznych”, skierowany do uczniów klas 5–7.

09-06-2026

Spotkanie z panią kurator w SP4.

W dniu 08.06.2026r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć panią kurator sądową Katarzynę Stabryn.

08-06-2026

„Żyjemy zdrowo” w SP1 w Lubaniu

Od marca uczniowie klasy 5 b pod opieką wychowawcy Izabeli Biezy- Waśniewskiej realizowali zadania związane z udziałem w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Żyję zdrowo”. Obejmowały one pięć filarów zdrowia: ruch, zdrowe żywienie, higienę cyfrową, redukcję stresu oraz emocje i relacje. W ramach tego programu uczniowie odbyli lekcje w oparciu o przygotowane scenariusze i uzupełniali swoje „Refleksowniki”, czyli narzędzia, które mają służyć w lepszym poruszaniu się w świecie emocji, relacji, zdrowego stylu życia.

08-06-2026

Trzy dni pełne wrażeń

W dniach 27-29.05.2026 klasy 6a,6c i 8d uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wieliczki, Krakowa i Energylandii. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć, a także był okazją do zdobycia nowej wiedzy i integracji między klasami.

08-06-2026

Wycieczka do zoo

W dniu 1 czerwca br. uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w niezwykle fascynującej wycieczce do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Głównym punktem programu były wyjątkowe warsztaty edukacyjne zatytułowane „Bliskie spotkania z małpami”. Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych edukatorów, uczestnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się życiu, zwyczajom oraz inteligencji naszych najbliższych ewolucyjnych krewnych.

08-06-2026

Kolejny sukces w konkursie!

Konkurs fotograficzny pn. „Świat jest piękny” stawiał za nadrzędny cel promowanie pozytywnych wartości, uwrażliwianie na piękno natury oraz dostrzeganie wyjątkowości w z pozoru zwyczajnych momentach. Znakomite wyczucie światła, kompozycja, nieszablonowe spojrzenie na zwykłą rzeczywistość okazały się kluczem do zwycięstwa. Niezwykła wrażliwość naszych pasjonatek fotografii i umiejętność uchwycenia przez nie chwili zachwyciły jury.

04-06-2026

Grad medali na Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci

Dnia 26.05.2026 roku w Olszynie odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci, w których nasi uczniowie zdobyli 12 medali.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...